Auksinių žiedų istorija

Auksinių žiedų istorija siekia senovės civilizacijas, tokias kaip Egiptas ir Mesopotamija, kur auksas buvo laikomas galios, turto ir dieviškumo simboliu. Senovės Egipte aukso žiedus dažnai nešiojo faraonai ir aukšto rango pareigūnai, kaip savo statuso ir galios simbolį.

 

Romos imperijos laikais auksiniai žiedai buvo naudojami kaip turto ir prestižo simbolis, dažnai buvo išgraviruoti dievų ir deivių atvaizdai, gyvūnai ar kiti dekoratyviniai motyvai. Romėnai taip pat išpopuliarino tradiciją nešioti sužadėtuvių žiedus, kurie paprastai buvo gaminami iš aukso ir puošiami brangakmeniais.

 

Viduramžių Europoje auksiniai žiedai ir toliau buvo galios ir prestižo simbolis, o turtingieji ir aukštuomenė dažnai dėvėjo įmantraus dizaino žiedus, puoštus įvairiais brangakmeniais. Renesanso laikais auksiniai žiedai buvo populiarus mados aksesuaras ir dažnai buvo išgraviruoti sudėtingais piešiniais, pavyzdžiui, gėlių motyvais ar heraldiniais simboliais.

 

Šiais laikais auksiniai žiedai tebėra populiarus mados aksesuaras ir dažnai dovanojami ypatingomis progomis, tokiomis kaip sužadėtuvės, vestuvės ir jubiliejai. Auksinių žiedų dizainas ir stiliai bėgant laikui toliau keitėsi, o šiuolaikiniai žiedai dažnai pasižymi minimalistiniu dizainu ir naujoviškomis medžiagomis, tokiomis kaip mišrūs metalai ar alternatyvūs brangakmeniai.

Juvelyras Kaune Artūras

Telefono numeris:

+37068044707

Adresas:

K. Donelaičio g. 40-2 , LT-44241 , Kaunas

(Priešais viešbutį Radisson Neris)

Darbo Laikas:

I – V : 10.00 – 17.00

El. Paštas:

info@papuosalaijums.lt